escudo

DICCIONARIO DE PELÍCULAS Dr. de PANDO
MOVIE TRAILERS

MEXICO-flag1-s.gif
CINEMA ALBANIA

flecha

 

flecha

 

logo_WINDODS_beis.gif busca GoogleLogo_25wht

MovingFilmStrip-horizontal

Buscador de VIDEOCLIPS

Titulo:       Año:

MovingFilmStrip-horizontal

BANDERA

Copyright by respective production StudioCopyright by respective production Studio
and/or Distributor
. Intended for editorial use only.

MovingFilmStrip-horizontal


1 Maj 1949 (1949)
1 Maj 1970 (1970)
Add to Watchlist
Add to Watchlist
Add to Watchlist
Add to Watchlist
Add to Watchlist
Add to Watchlist
Agimet e stinës së madhe (1981)
Albaniya (1952)
Alo tekniku (1982 TV Movie)
Ama doren (2009)
Amnistia (2011)
Amnistía (2011)
Anatema (2006)
Ansambli ynë në Greqi (1977)
Apasionata (1983)
Arbëreshët (1981)
Arbëreshët (1981)
Ari i zi (1942)
Ariana (1988)
Arti mesjetar (1984)
Asgjë nuk harrohet (1985)
Ata ishin kater (1977)
Ata ishin kater (1977)
Babai i studentit (1988)
Balada e Kurbinit (1990)
Balkan Bazaar (2011)
Ballë për ballë (1979)
Balonat (1979)
Bardh e zi (1991)
Bardhë e zi (1986)
Bekim Fehmiu në Shqipëri (1972)
Bekim Fehmiu në Shqipëri (1972)
Beni ecën vetë (1975)
Big Brother Albania (2008 TV)
Bilbili mëndjelehtë (1983)
Bishti (1982)
Bolero (1997)
Brazdat (1973)
Brigada (1975)
Busulla (2008 Short Film)
Cerriku (1956)
Çifti i Lumtur (1975)
Cirk (1965)
Cuca e maleve (1974)
Dasem e çuditëshme (1986)
Dashi pa brirë (1993)
Dashuri me krizma (1997 TV)
Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna (1997)
Dasma e shtyrë (1984)
Debatik (1961)
Der Albaner (2010)
Derri fabrikë mishi (1975)
Dëshmorët e monumenteve (1980)
Dhe vjen një ditë (1986)
Dimri dhe fëmijët (1985)
Dimri i fundit (1976)
Dita e parë e emrimit (1981)
Ditët që sollën pranverën (1979 TV)
Djali elastik (1989)
Djaloshi prej dëbore (1981)
Dollia e dasmës sime (1978)
Dora e ngrohtë (1983)
Dorina (1979 TV Movie)
Duaje emrin tënd (1984)
Duart e arta të racionalizatorëve (1975)
Dy gosti (1982)
Dy herë mat (1986)
E diela e fundit (1993)
E fshehta e një nate (1978)
East, West, East: The Final Sprint (2009)
Edhe kështu edhe ashtu (1989)
Eduart (2006)
Eja! (1987)
Ekspozita e arteve figurative (1972)
Enigma (1991)
Enver Hoxha, tungjatjeta (1983)
Eposi i kreshnikëve (1984)
Equinox (2003)
Euro Video Grand Prix (2006 TV)
Familja ime (1987)
Fejesa e Blertës (1984)
Fëmijët dhe kukllat (1976)
Fëmijët e saj (1957)
Festivali i këngës (2003)
Fijet që priten (1976)
Fiks Fare (2002 TV)
Fillim i vështirë (1986)
Fizika bërthamore (1987)
Fjalë pa fund (1986)
Flaka e maleve (1982)
Fletë të bardha (1990 TV)
Flora shqiptare (1975)
Floriri i verdhë-duhani (1957)
Futboll: Shqipëri-Gjermani (1957)
Gabimi (1986)
Gadhnjim mbi vdekjen (1967)
Gëzhoja e vjetër (1980)
Gjallë (2009)
Gjeneral gramafoni (1978)
Gjenerali i Ushtrisë Së Vdekur (1976 TV)
Gjiri i Panoramit (1998)
Gjithmonë të gatshëm (1976)
Gjoleka djali i abazit (2007)
Gjueti e Ndaluar (2010)
Gjuetia e fundit (1992 TV)
Gjyshi partizan (1978)
Goditja (1980 TV Movie)
God's House (2010)
Gracka (1983)
Gunat mbi tela (1977)
Gurët e shtëpisë sime (1985)
Guri i besës (1986)
Guximtarët (1970)
Hije që mbeten pas (1985)
Honeymoons (2009)
I dashur armik (2004)
I teti në bronz (1970)
I treti (1978 TV Movie)
Ishte dikur një legjendë (1976)
Kalitemi pür mbrojtjen e atdheut (1967)
Kapedani (1972)
Karnavalet (1980)
Kaskadori shqiptar (1998)
Këmishët me dyllë (1987)
Këngë e valle nga gurra popullore (1969)
Këshilltarët (1979)
Kinozhurnali-11-12-13: Pse kështu (1957)
Koha nuk pret (1984 TV Movie)
Kohë e largët (1983)
Kolonel Bunker (1998)
Kronika nr. 1-nga vizita e Nikita Hrushovit në Shqipëri (1959)
Kronikë ngjarjesh (1964)
Kthimi i Ushtrise se Vdekur (1989)
Kujdes nga lëndët që përdoren kundër dëmtonjësve në bujqësi (1963)
Kur hapen dyert e jetës (1986)
Kur hidheshin themelet (1978 TV)
Kur ndahesh nga shokët (1986)
Kur xhirohej një film (1981)
Kur zbardhi një ditë (1971)
Kush ishte vrasësi (1989)
Lart flamujt e kuq (1967)
Lasgush Poradeci (1976)
Lashtësi e një qyteti (1972)
Liri a vdekje (1979)
Lost in the USA (2003)
Lule të kuqe, lule të zeza (2003)
Lulekuqet mbi mure (1976)
Lulet dekorative (1975)
Lumë drite (1975)
Malet me blerim mbuluar (1971)
Mao Ce Dun (2007)
Me hapin e shokëve (1979 TV)
Më kot e kini (1959)
Më shpejt, më larg (1976)
Më shpejt, më lart, më larg (1976)
Më shumë mish për popullin (1971)
Më shumë perime për popullin (1970)
Më shumë perime për popullin (1970)
Më shumë prodhime nga toka (1963)
Më tepër ujë për tokën (1967)
Medeni mesec (2009)
Mëngjeze të reja (1980)
Mësimi për Lindën (1972)
Mësonjëtorja (1979)
Mimoza llastica (1973)
Muri i gjallë (1989)
Musafirë të shtrenjtë (1956)
Muzeu Historik Kombëtar (1982)
Muzikanti Arbër (1988)
Nata e parë e lirisë (1984)
Nata pa hënë (2004)
Në ditët e pushimit (1982)
Në duart tuaja (1960)
Në emër të lirisë (1987)
Në festivalin e Warshavës (1956)
Në fillim të verës (1975)
Në gjirin e klasës (1976)
Në gjurmët e një tradite (1975)
Në gjurmët e novatorëve (1971)
Në gjurmët partizane (1967)
Në kampin e pionerëve-Vlorë (1969)
Në ndihmë të koperativave malore (1968)
Në portin e Durrësit (1970)
Në prag të festës (1961)
Në prag të jetës (1980)
Në prag të jetës (1985)
Në prag të lirisë (1981)
Në prag të një përvjetori (1975)
Në praktikë me studentët natyralistë (1965)
Në pyjet me borë ka jetë (1978)
Në rjedhën e jetës (1965)
Në roje të shëndetit (1978)
Në rrugë të reja (1984)
Në rrugën e përparimit (1964)
Në sharat e Sopotit (1966)
Në shërbim të shëndetit (1963)
Në shtëpinë e foshnjës (1971)
Në shtigjet malore (1958)
Në skajin më Jugor (1976)
Në skenat e Francës (1981)
Në turnet e natës (1970)
Nëntori i dytë (1982)
Nga festivali artistik i fëmijve (1969)
Nga mesi i errësirës (1978)
Një baba tepër (2000 TV)
Një ditë nga një jetë (1994)
Një djalë edhe një vajzë (1990)
Një gjeneral kapet rob (1980)
Një ngjarje në liqen (1982 TV)
Një udhëtim i vështirë (1977)
Njerëz në rrymë (1989)
Njeriu kurrë nuk vdes (1961)
Njeriu me top (1977)
Njeriu prej bore (1984)
Njësiti guerril (1969)
Novatorët e drurit (1982)
Novatorët e portit (1987)
Nusja (1980)
Nusja dhe shtetërrethimi (1978)
Nxënsit e klasës sime (1984)
One Bullet Away (2006)
One Bullet Away (2006)
Operacioni Zjarri (1973)
Oshëtime në bregdet (1966)
Out of Touch (2011)
Partizani i vogël Velo (1980)
Përballimi (1976)
Përralle Nga e Kaluara (1987)
Përtej mureve të gurta (1979)
Piktura shqiptare në mesjetë (1980)
Piku (1984)
Plumba perandorit (1980 TV)
Po lufton Idriz Seferi (1984)
Porta Eva (1999)
Pranverë në Gjirokaster (1978)
Prita (1968)
Pritje dhe takime miqësore (1984)
Pritje dhe takime miqësore (1984)
Productione Albanaises (1970)
Program madhështor (1961)
Prova e parë (1971)
Pylli i lirisë (1976)
Qortimet e vjeshtës (1982)
Qytet i lashtë, qytet i ri (1978)
Qyteti i 1000 dritareve (1959)
Radiostacioni (1979)
Rrethimi i vogël (1986)
Rruga e lirisë (1982)
Rruga pa kthim (1998)
Rrugicat që kërkonin diell (1975)
Sekretet (2008)
Shëmbja e idhujve (1977)
Shokët (1982)
Shoku ynë Tili (1981)
Shpërthimi (1974)
Shqetesi met e nje obezi (2009)
Shtëpia jonë e përbashkët (1981)
Shtigje Lufte (1974)
Si gjithë të tjerët (1981)
Sketerre 43 (1980)
Slogans (2001)
Slogans (2001)
Smutek paní Snajdrové (2008)
Streha e re (1977)
Syri magjik (2005)
Tana (1958)
Taulanti kërkon një motër (1984)
Të burgosurit e galerisë (1994)
Të fala nga fshati (1967)
Të korrat e artilerisë (1971)
Të njohim më mirë tokën bujqësore (1971)
Të paftuarit (1985)
Të parët në rrugën e kolektivizimit (1966)
Të përjetshëm midis nesh (1983)
Të rejat tekstiliste (1977)
Të ruajmë shëndetin (1958)
Të ruhemi nga zjarri (1958)
Tela për violinë (1987)
Telefoni i një mëngjesi (1987)
The Forgiveness of Blood (2011)
Time of the Comet (2008)
Tinguj lufte (1976)
Tingujt e harresës (1996 TV)
Tirana, année zéro (2001)
To vlemma tou Odyssea (1995)
Toka jonë (1964)
Tokë e përgjakur (1976)
Tomka dhe shokët e tij (1977)
Tre njerëz me guna (1985)
Udha e shkronjave (1978 TV)
Udhëtim në pranverë (1975)
Unë ti dhe Kasandra (1999 TV)
Vajzat me kordele të kuqe (1978)
Valbonë '76 (1976)
Vallëzimi i shqipeve (1960)
Vdekja e burrit (1991)
Velikiy voin Albanii Skanderbeg (1954)
Vendimi (1984)
Veshjet popullore shqiptare (1981)
Viktimat e Tivarit (1996 Video)
Vitet e para (1965)
Vitet e pritjes (1990)
Vojo Kushi (1969)
Vrasje ne gjueti (1987)
Yje mbi Drin (1979)
Yjet e netëve të gjata (1972)
Zambakët e Bardhë (1983)
Zani partizani (1976 TV Movie)
Zemrat që nuk plaken (1977)
Zëvendësi i grave (1987)
Zogu pushbardhë-2 (1983)
Zonja nga qyteti (1976)

00 

 
 

NO EXISTE.jpg

11

 
 

NO EXISTE.jpg

22

 
 

NO EXISTE.jpg

33

 
 

NO EXISTE.jpg

44

 
 

NO EXISTE.jpg

55

 
 

NO EXISTE.jpg

66

 
 

NO EXISTE.jpg

77

 
 

NO EXISTE.jpg

88

 
 

NO EXISTE.jpg

99

 
 

NO EXISTE.jpg

 

A

 
 

NO EXISTE.jpg

B

 
 

NO EXISTE.jpg

C

 
 

NO EXISTE.jpg

D

 
 

NO EXISTE.jpg

E

 
 

NO EXISTE.jpg

F

 
 

NO EXISTE.jpg

G

 
 

NO EXISTE.jpg

H

 
 

NO EXISTE.jpg

i

 
 

NO EXISTE.jpg

J

 
 

NO EXISTE.jpg

K

 
 

NO EXISTE.jpg

L

 
 

NO EXISTE.jpg

M

 
 

NO EXISTE.jpg

N

 
 

NO EXISTE.jpg

O

 
 

NO EXISTE.jpg

P

 
 

NO EXISTE.jpg

Q

 
 

NO EXISTE.jpg

R

 
 

NO EXISTE.jpg

S

 
 

NO EXISTE.jpg

T

 
 

NO EXISTE.jpg

U

 
 

NO EXISTE.jpg

V

 
 

NO EXISTE.jpg

W

 
 

NO EXISTE.jpg

X

 
 

NO EXISTE.jpg

Y

 
 

NO EXISTE.jpg

Z

 
 

NO EXISTE.jpg

barraIris4.gif

VIDEOCLPS_rojo.gif

DÉCADA 1890-1899
DÉCADA 1900-1909
DÉCADA 1910-1919
DÉCADA 1920-1929
DÉCADA 1930-1939
DÉCADA 1940-1949
DÉCADA 1950-1959
DÉCADA 1960-1969
DÉCADA 1970-1979
DÉCADA 1980-1989
DÉCADA 1990-1999
DÉCADA 2000-2009
DÉCADA 2010-2019

TRAILERS_MOVIE_ARCHIVE_INDICE ALFABETICO

CINE_PARA_LEER_ANIMATED.gifclickbutton.gif
lianaluces

100films

NOVEDADES_ANIMATED.gif

CINEMA-PAISES

CINEMA Afganistán
CINEMA Albania
CINEMA Angola
CINEMA Alemania
CINEMA Argelia
CINEMA Argentina
CINEMA Armenia
CINEMA Aruba
CINEMA Australia
CINEMA Austria
CINEMA Bélgica
CINEMA Benín
CINEMA Bolivia
CINEMA Bosnia Herzegovina
CINEMA Botswana
CINEMA Brasil
CINEMA Bulgaria
CINEMA Burkina Faso
CINEMA Butan
CINEMA Camboya
CINEMA Camerun
CINEMA Canada
CINEMA Chad
CINEMA Chile
CINEMA China
CINEMA Colombia
CINEMA Corea del Norte
CINEMA Corea del Sur
CINEMA Costa Rica
CINEMA Croacia
CINEMA Cuba
CINEMA Dinamarca
CINEMA Ecuador
CINEMA Egipto
CINEMA Eslovaquia
CINEMA España
CINEMA Estados Unidos
CINEMA Estonia
CINEMA Filipinas
CINEMA Finlandia
CINEMA Francia
CINEMA Gabon
CINEMA Georgia
CINEMA Ghana
CINEMA Grecia
CINEMA Guatemala
CINEMA Haiti
CINEMA HOLANDES-Países Bajos
CINEMA Hong Kong
CINEMA Hungría
CINEMA India
CINEMA Irak
CINEMA Iran
CINEMA Irlanda
CINEMA Islandia
CINEMA Israel
CINEMA Italia
CINEMA Jamaica
CINEMA Japon
CINEMA Jordania
CINEMA Kazajstan
CINEMA Latvia
CINEMA Letonia
CINEMA Libia
CINEMA Liechtenstein
CINEMA Lituania
CINEMA Luxemburgo
CINEMA Macedonia
CINEMA Mali
CINEMA Malta
CINEMA Marruecos
CINEMA Mauritania
CINEMA Mexico
CINEMA Mongolia
CINEMA Nicaragua
CINEMA Nigeria
CINEMA Noruega
CINEMA Nueva Zelanda
CINEMA Pakistan
CINEMA Palestina
CINEMA Paraguay
CINEMA Peru
CINEMA Polonia
CINEMA Portugal
CINEMA Puerto Rico
CINEMA Reino-Unido
CINEMA Republica Checa
CINEMA Republica Dominicana
CINEMA Rumania
CINEMA Rusia
CINEMA Senegal
CINEMA Singapur
CINEMA Siria
CINEMA Sri-Lanka
CINEMA Sudafrica
CINEMA Suecia
CINEMA Suiza
CINEMA Taiwan
CINEMA Tchad
CINEMA Thailandia
CINEMA Tunez
CINEMA Turquia
CINEMA Ucrania
CINEMA Uruguay
CINEMA Venezuela
CINEMA Vietnam
CINEMA Yugoslavia

0_PELI BLANCO_00_PEDRO.gif

es-flag2-s.gif CINE para LEER

2007 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2008 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2009 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2010 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2011 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2012 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2013 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
barraIris4.gif

es-flag2-s.gif CARÁTULAS

2007 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2008 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2009 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2010 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2011 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2012 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2013 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
barraIris4.gif

ALEMANIA-flag1-s.gif

2007 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2008 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2009 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2010 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2011 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2012 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2013 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
barraIris4.gif

FRANCIA-flag1-s.gif

2007 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2008 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2009 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2010 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2011 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2012 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2013 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
barraIris4.gif

ITALIA-flag1-s.gif

2007 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2008 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2009 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2010 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2011 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2012 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2013 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
barraIris4.gif

POLONIA_pl-flag1-s.gif

2007 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2008 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2009 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2010 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2011 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2012 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2013 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
barraIris4.gif

PORTUGAL-flag1-s.gif

2007 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2008 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2009 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2010 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2011 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2012 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2013 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
barraIris4.gif

GRAN BRETANA-flag1-s.gif

2007 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2008 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2009 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2010 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2011 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2012 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2013 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
barraIris4.gif

USA-flag1-s.gif

2007 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2008 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2009 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2010 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Set Oct Nov Dic
2011 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2012 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic
2013 Ene Feb Mar Abr May Jun Jul Ago Sep Oct Nov Dic

barraIris4.gif

a b c d e f g h i j k l m 0 9
n o p q r s t u v w x y z >>

DICCIONARIO DE TRAILERS

| A| B| C| D| E| F| G| H| I| J| K| L| M| N| O| P| Q| R| S| T| U| V| W| X| Y| Z|0-9|

flecha

 

flecha

ESTRENOS

Gracias por su visita. Hasta la próxima...

http://www.fundaciondoctordepando.com/flechaTIRAS COMICAS CONDORITO
http://www.diccionariosdigitales.com/flechaTIRAS COMICAS GARFIELD
http://www.diccionariosdigitales.net/
flechaTIRAS COMICAS GATURRO


http://www.digitaldictionaries.eu/


pelicula.gif

pelicula.gif